Ataşehir Özel Yüzme Kursu

Ataşehir Özel Yüzme Kursu

Sağlıklı  bir bedene sahip olabilmek ve kaliteli bir yaşam sürdürebilmek için spor vazgeçilmezimiz olmalıdır. Hangi spor olduğu bizim ilgi alanımıza, becerilerimize bağlı olduğu kadar bize ne kadar faydası olduğuna da bağlıdır. Bu durumda da hem eğlenceli hem faydalı bir spor dalı olarak yüzme iyi bir seçenek olabilir.

Günümüzde kapalı yüzme havuzlarının ve yüzme kurslarının sayılarının artması da bunun bir göstergesi olabilir. Ama bütün yüzme kursları yeni açılanlar değildir, Ataşehir Özel Yüzme Kursu da buna bir örnektir.

1997 yılından beri her yaş grubuna yönelik yüzme eğitimi verilen Ataşehir Yüzme Havuzu; Ataşehir ile Ümraniye arasındaki ilçe sınırında olan Şenol Güneş Bulvarı’ndadır. Tesiste 25 metre uzunluğunda, 10 metre genişliğinde, 1,90 metre derinliğinde modern ve hijyenik havuzlar mevcuttur. Bu havuzlarda 3-5 yaş arası minikler, 6-14 yaş arası çocuklara ve yaş gruplarının haricinde 15 yaş üstü yetişkinlere yönelik eğitimler ile su korkunuzu yenebilir, yüzmeyi öğrenebilir, yüzme biliyorsanız da yüzme becerinizi ileri seviyeye taşıyabilir, tekniğinizi geliştirebilirsiniz.

Ayrıca sağlık açısından, yüzme kurslarına katılarak kondüsyonunuzu geliştirebilir ve kilo vermeye yönelik çalışmalar da yapabilirsiniz.  Yüzme eğitimleri tüm yaş gruplarında bay-bayan karma olarak verilmektedir. Ataşehir Özel Yüzme Kursu eğitim programları, aylık üyelik şeklinde, haftada iki kez birer saatlik dersler ve toplamda ayda sekiz ders olarak  sürdürülmektedir. Kaçırılan derslerin telafisi olmamaktadır.

Yetişkin yüzme grupları, kişilerin yaş ortalamaları ve yüzme deneyimleri değerlendirmeye alınarak belirlenmektedir. Yeni başlayanlar, orta seviyede olanlar ve yüzme bilenler olmak üzere üç aşamada belirlenen gruplar en fazla 5-6 kişiden oluşmaktadır. Her grubun başında bulunan bir eğitmenin dışında can güvenliğini sağlamak üzere bir de gözlemci antrenör bulunmaktadır. Bütün bu özelliklerden de anlaşıldığı gibi tesiste tecrübe ve güvenlik düzeyi ön planda bulunmaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*