Ataşehir Yüzme Havuzları

Ataşehir Yüzme Havuzları

Ataşehir yüzme havuzları, çocuk ve yetişkinlere özel yüzme programları ile bu konuda aklınıza gelebilecek her türlü desteği sağlamıştır. Serbest yüzme saatlerinde, kulvarlarda az kişi ile hizmet veren kurslar sayesinde rahat bir şekilde yüzebilmek ve haftalık spor aktivitelerinizi düzenleyebilmek için oldukça konforlu bir ortama sahipsiniz.

Yüzme kurslarında birebir ya da toplu eğitim görebilmeniz mümkündür. Kurslardaki eğitim programları seviyelere göre düzenlenmektedir. Başlangıç seviyesinde olanlar ve hiç yüzme bilmeyenler için güvenli bir ortam sunulmaktadır.

Öğrencilerin yorulduklarında dinlenmeleri ve daha enerjik bir şekilde devam edebilmeleri sağlanmaktadır. Yüzme eğitimlerine çocuk ve yetişkin öğrencilerin katılabilmesi mümkündür.

Yüzme Eğitimi Nasıl Verilir?

Pek çok okul, belli yaş grubundaki çocukların yüzme eğitimi için Ataşehir yüzme havuzlarını tercih etmektedir. Bunun sebebi, havuzlarda ve soyunma odalarında, kişisel güvenlik ve hijyen kurallarına dikkat edilmesidir.

Çocuk anatomisine uygun yüzme gereçleri ile daha eğlenceli bir öğrenim sağlanmaktadır. Ancak yüzmede kullanılan yüzme tahtası gibi araçlar, alışkanlık yapacak şekilde kullanılmamaktadır. Bu şekilde yüzme öğrenmek isteyen kişilerin kondisyonlarının daha çabuk gelişmesi, kısa sürede açılarak daha güzel yüzebilmeleri sağlanmaktadır.

Vücudu belli miktarda zorlamak, kasları çalıştırmak ve esnetmek hem de fit görünmenize hem de daha sağlıklı yaşamanıza ön ayak olur. Yüzme bunun için oldukça ideal bir spordur. Hijyenden ödün vermeyen Ataşehir yüzme havuzlarını tercih ederek yüzmeyi hem hızlı hem de en güzel şekilde tüm teknikleriyle öğrenebilme imkanına sahipsiniz.

Yüzme Havuzlarında Dezenfeksiyon

Yüzme havuzlarında en sık yaşanan problemlerden biri klor fazlalığı sorunudur. Kimi zaman bu problemi göz ardı eden yüzme havuzlarında klor zehirlenmesi gibi durumlar meydana gelebilmektedir. Ataşehir yüzme havuzlarında, ölçüm yapılmaksızın klor ve diğer kimyasalların havuzlarda dezenfeksiyon amaçlı kullanımı söz konusu değildir.

İnsan sağlığını tehdit edecek düzeyde dezenfeksiyonun işe yarar bir yanı bulunmadığı gibi, bu tip uygulamalar, uzun vadede ciltte ve gözlerde problemlere yol açabilmektedir. Öğrencilerimizin bone ve yüzme gözlüğü gibi kullanmaları gereklidir. Havuzlarımızda filtre sistemlerimiz mevcuttur. Kendi kendini temizleyen bu sistem sayesinde daha temiz havuzlarda yüzmeniz sağlanmaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*