Burhan Felek Yüzme Havuzu

Burhan Felek Yüzme Havuzu

İstanbul’un Üsküdar ilçesinde bulunan ünlü spor adamı Burhan Feleğin ismi ile anılan spor komplekslerinde 2 tane yüzme havuzu vardır. Bu tesisler İstanbul il müdürlüğüne bağlıdır ve 1997 yılından bu yana halkın yüzmesi için kamuya açılmıştır. Alt ve üst havuz olarak adlandırılan bu iki havuz yarı olimpik boyutlardadır, yani en 12.5, boy ise 25 metredir.

Burhan Felek yüzme havuzu seyircilerin oturması ve yüzme yarışları ile kurslarını izlemesi için 500 kişilik tribüne de sahiptir. Her mevsim için belirlenmiş olan su sıcaklığı değişmez ve hep sabit tutulur, hijyen bu havuz için olmazsa olmazdır ve temizlik klorlama sistemi ile gerçekleştirilir.

İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasından gelecek olan yüzme kursiyerleri için ulaşım çok kolaydır, özellikle Avrupa yakasından metrobüs ile geçişler sorun yaratmamaktadır. Çok güzel tasarlanmış oldukça modern ve şık bir tesis olan Burhan Felek yüzme havuzu, yüzme öğrenmek isteyen herkese kapılarını açmıştır.

Buradaki kurslara sezonluk değil aylık olarak ödeme yaparak üye olabilirsiniz, karma olarak yetişkinler ve çocuklar yüzme öğrenmeleri için çalıştırılırlar ve katılmak isteyen adayların mutlaka randevu alması gerekmektedir. Merak edenler için yüzme eğitimlerimizi gelip seyretmelerini ve bilgi edinmelerini öneriyoruz. Yüzme yarışlarının da yapıldığı bu tesisler Türkiye’nin guru duyacağı yerlerdir ve yurdun her tarafında açılmış olmalarını diliyoruz.

Yüzmeyi hiç bilmeyenlerin veya kendini kurtaracak derecelerde yüzme bilenlerin gözleri kapalı olarak tercih edecekleri tek yüzme havuzu Burhan Felek yüzme havuzudur. İşini iyi yapan, eğitimli ve alanlarında uzman olan öğretmenlerinin hepsi de spor okulu mezunu olan akademisyenlerden oluşmuştur. Uzun zamana kadar tadilat dolayısı ile kapalı olan tesis, tekrar açılarak yüzme öğrenmek isteyenlere hizmet vermeye başlamıştır.

Yetişkinler için haftanın her günü saat 21.30 a kadar açık olan tesislerden mümkün olduğunca yararlanmalı ve yüzmeyi kesin öğrenmelisiniz. Hafta sonu ve hafta içindeki derslerin fiyatları erkeklere ve kadınlara göre de değişiklikler göstermektedir. Aylık ödemeler halinde ödeyeceğiniz bu fiyatlarla ayrıcalıklı kişiler sınıfına dahil olacağınızı sakın unutmayın.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*