Çocuk Yüzme Okulu

Çocuk Yüzme Okulu

Ataşehir çocuk yüzme kursu eğitimleri Anabilim Koleji yüzme havuzunda devam etmektedir. 03 yaş ve 15 yaş arası çocuk yüzme eğitimleri aylık üyelik şeklindedir. Eğitimler maksimum beş kişilik gruplar halinde olup, çocukların yaşları ve yüzme seviyelerine göre gruplar oluşturulmaktadır. Her eğitim grubunun başında bir eğitmen bulunmaktadır. Aylık sekiz dersten oluşan yüzme eğitimlerinde derslere katılma zorunluluğu vardır. Girilmeyen derslerin telafisi yapılmamaktadır.

Eğitim Basamakları

 • Kursa yeni başlayanlar; yani daha önce yüzme eğitimi almamış bireyler,
 • Orta seviyede olanlar; daha önce kısa süre eğitim almış, su üzerinde rahat kalabilenler,
 • Yüzme bilenler; bu gruptaki bireyler ise yüzme bilenler şeklindedir. Yüzmeyi öğrenmiş ve spor amaçlı yüzmeye devam edenlerdir.
Ataşehir Çocuk Yüzme Kursu Eğitim Gün ve Saatleri

Cumartesi Pazar ( 16:00 – 17:00 ) Aylık Ücret 200 tl ( 8 ders )

Yüzme Kursu İçin Neler Gerekli?

 • Kişisel Malzemeler
 • Gerekli Tahliller
 • Randevu Alınız
 • Bayanlar Mayo veya Bikini Kullanabilirler.
 • Erkekler Mayo veya Short kullanabilirler.
 • Havlu ve Terlik
 • Yüzücü Gözlüğü
 • Spor çantanızda mutlaka mini saç kurutma makinesi.
 • Tam İdrar Tahlili
 • Doktordan Sağlık Raporu ( Yüzme sporu yapabilir engeli yoktur.)

Yüzme eğitimlerimiz katılmak için bize ulaşarak Randevu alınız.
İletişim: 0537 938 73 32

Ataşehir Yüzme Havuzu

Çocuklarımızın beden ve ruh sağlığı için onları küçük yaşta spora yönlendirmemiz gerekir. Bu sporu seçerken, çocuklarımızın becerisinin yanı sıra sporun onlara getireceği faydaları da göz önünde bulundurmalıyız. En etkili ve faydalı sporların başında yüzme gelir.Yüzmenin bağışıklık sistemine faydaları da çocuklar için uygun spor olarak yüzmeyi tercih etmemizin en büyük faktörlerinden biridir. Ayrıca yüzme, kişiye yaşam disiplini sağlar. Bu yüzden çocuklarımızı küçük  yaşta yüzmeye yönlendirirsek, yaşam disiplini kazanmasını sağlayarak bütün hayatı boyunca düzenli bir yaşam sürmesini sağlayabiliriz. Çocuklarımız için iyi bir çocuk yüzme kursu seçerek, bütün bu faydalardan yararlanmasını sağlarız. Böyle sağlıklı ve aktif bir yaşama alışan çocuklar daha sonra hayatları boyunca böyle yaşamayı da sürdüreceklerdir.

Çocuk yüzme kursu eğitimleri genellikle  3-12 yaş arası çocukları kapsamaktadır. Eğitime çocukların yaşlarına ve deneyimlerine göre gruplanması ile başlanır. Bu esnada çocukların yüzme seviyeleri de belirleyici rol oynar. Bunun dışında teknik ve ahlaki psikolojiyi de göz önüne alarak çocukların psikolojisine uygun hareket etmeliyiz. Gruplarda en fazla 5-6 çocuk çalışmaktadır. Çocuklar, yüzme dersi öncesi eğitmenler eşliğinde ısınma ve esneme hareketleri yaparak derse başlamaktadırlar.

Ancak bazı tesisler sadece çocuk yüzme kursu üzerinedir. Bu tesislerde şartlar diğerlerine göre daha farklı olabilir. Yaş sınırı bebeklikten itibaren olarak belirlenmiştir. Örneğin; 1. Seviye 6-18 ay, 2. Seviye 18 ay- 3 yaş, 3. Seviye 30 ay- 3 yaş, 4. Seviye 4 yaş, 5. Seviye 5 yaş, 6. Seviye 6 yaş ve üstü olarak belirlenmiştir. Yaş sınırlarının bazı gruplarda çok küçük olduğunu düşünürsek, bu gruplarda can güvenliği açısından  en çok 3 çocuğun bir arada eğitim görmesine izin verilmektedir. Bu özelliklerin hepsi çocuklarınızın sağlığı ve güvenliği içindir ki aileler de çocuklarını gönül rahatlığı ile yüzmeye yönlendirebilsinler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*