Çocuklar İçin Yüzme Kursları

Çocuklar İçin Yüzme Kursları

Ataşehir çocuk yüzme kursları çocukların gelişimleri açısından son derecede önemlidir. Bedensel ve ruhsal gelişimlerinin sağlıklı olması için yüzme çocuklar için önerilen spor dallarının başında gelir.

Çünkü yüzmeyle birlikte bütün kasların çalışması, su ile temasın özellikle ergenlik çağındaki çocuklar için rahatlama özelliği taşıması ve enerjilerini doğru alanda harcamaları bakımından çok önemlidir.

Çocuklar için ataşehir çocuk yüzme kursları özel dersler ve grup halinde verilen dersler altında program oluşturularak yapılmaktadır. En fazla 6 kişilik grup derslerin çocukların kendi yaş gruplarıyla birlikte ders görmesi sağlanır. Özel derslerde ise çocuklara birebir eğitim verilere yüzmeyi daha kısa sürede öğrenmeleri sağlanır.

Ataşehir Çocuk Yüzme Dersleri

Çocuklar için verilen ataşehir yüzme kursları ders programında aylık olarak sekiz saat haftada iki saat olarak ders verilir. Her aşamada çocukların kendilerini yüzme konusunda geliştirebilmeleri sağlanarak daha hızlı ve daha iyi yüzücü olmaları sağlanır. Her ders saati bir saat sürmektedir.

Girilmeyen derslerin telafisi yoktur. Bu sebeple bu dersleri çocukların kaçırmaması gerekir. grup olarak verilen yüzme derslerinde her yaş grubu için ayrı sınıf oluşturulur. Bu sayede yüzme daha kısa sürede ve etkin bir biçimde öğretilebilir. Yüzme derslerine başlamadan gruplar oluşturulur ve yüzme hakkında kısa bilgiler verilir.

Yüzme Eğitiminin Aşamaları

Ataşehir yüzme kursları eğitiminde ilk aşamada çocukların suya olan korkularının aşılması için çalışmalar yapılır. Daha sonra nefes teknikleri öğretilir. Doğru nefes alma hem yüzme için hem de suda kalma için çok önemlidir. Daha sonra ayak hareketlerine geçilerek suda doğru ayak çırpmanın nasıl olduğu gösterilir. Yalnız havuz kenarında değil yüzme tahtalarının üstünde durarak ayak çırpma hareketleri gösterilir.

İkinci aşamada çocuklara ilk aşamada öğretilen bilgilerin kendileri uygulamaları istenir. Bu sayede öğrenilen bilgiler kalıcı hale gelir ve pekişir. Yüzme tahtaları üzerinde ayak hareketleri geliştirilir ve yüzerken hem ayak hareketi yapmayı hem de nefes alma öğretilir. Daha sonra kolların nasıl hareket edilmesi gerektiği gösterilir. Sırt üstü ve yatar pozisyonda nasıl yüzülmesi gerektiği gösterilir. Son aşamada öğrenilen bütün teknikler geliştirilerek profesyonel yüzücülüğe geçilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*