Özel Yüzme Dersleri İstanbul
İstanbul Anadolu yakası özel yüzme kursu

Özel Yüzme Dersleri İstanbul

Hepimiz günlük hayatın keşmekeşinden uzaklaşmak isteriz bazen. Hayatımıza renk katmak için farklı aktiviteler ararız. Bunlar bazen arkadaşlar ile vakit geçirmek,  gezmek tozmak olur, bazen de bir spor dalı ile ilgilenmek olur. Eğer günlük hayattan bir spor dalı ile ilgilenerek uzaklaşmak istiyorsak, bu spor dallarının başında yüzme gelir herhalde. Kendimizi serin sulara bıraktığımızda hem bedenen hem de ruhen dinlenmiş oluruz.

Öyle ki yüzmenin sağlık açısından da bir çok faydaları bulunmaktadır. Vücudumuzun koordinasyonunu sağladığı gibi tüm kaslarımızı çalıştırmasında ve kullanmadığımız kaslarımızı kullanmamıza yardımcı olur. Ayrıca yapılan araştırmalara göre hamilelik öncesi ve hamilelik sırasında düzenli bir şekilde yüzen anne adaylarında erken doğum ve düşük yapma oranları neredeyse yok denecek kadar azdır. Bu nedenle doktorlar anne adaylarına hamileliği sırasında yüzmeyi tavsiye etmektedir. Bunu dikkate alan çoğu anne adayı da özel yüzme dersi almaktadır.

Anne adayları hamilelik esnasında bebeklerine zarar vermekten endişe ettiği için özel yüzme dersi ile kendilerini koruduklarını düşünerek rahat bir hamilelik geçirirler. Sadece  anne adayları değil yüzmekten çekinen ya da korkanlar için oldukça iyi bir seçenek olabilir. Birebir özel yüzme dersi kişinin suya adaptasyonu, önceden yaşadığı korkular ile baş edebilmek için en iyi seçenektir. Burada en önemli şey özel yüzme dersi alacağımız eğitmenden pozitif enerji almak gerekmektedir. eğitmenimizi seçerken bazı özelliklerine dikkat etmeliyiz. ” Eğitmenin bilgi, beceri ve kabiliyeti nasıl, bildiklerini bana nasıl öğretebilir?”  Eğitmenimize güvenmemiz de yüzme öğrenme sürecimizi etkileyecektir.

Yüzme dersine kişinin psikolojisi test edilerek ( suya karşı adaptasyon, su korkusu veya derinlik korkusu) başlanır. Daha sonra doğru nefes alma ve nefes verme çalışmaları, su üzerinde kalabilme öğretilir. Doğru ayak çırpma ve kol çekişleri ile öğrenim süreci tamamlanır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*